Tlenoterapia hiperbaryczna Warszawa zapisy

Tlenoterapia hiperbaryczna Warszawa zapisy

OXIMA tlenoterapia hiperbaryczna Warszawa

Co to jest tlenoterapia hiperbaryczna?

Tlenoterapia hiperbaryczna to metoda dotlenienia organizmu wysoko stężonym tlenem podawanym w atmosferze podwyższonego ciśnienia.

Tlen uczestniczy w wielu reakcjach chemicznych biorących udział w procesach fizjologicznych koniecznych dla zachowania homeostazy organizmu.

W typowych warunkach naturalnego ciśnienia podczas oddychania tlen dostaje się do pęcherzyków płucnych, pokonuje barierę pęcherzykowato-włośniczkową, przedostaje się do osocza krwi i tam przechwytuje go hemoglobina. Hemoglobina wiąże 97,5% tlenu, a znikoma ilość 1% jest transportowana w postaci wolnej - rozpuszczonej w osoczu krwi. Pozostała ilość wdychanego tlenu jest niewykorzystana.

Atmosfera hiperbaryczna zwiększa prężność tlenu w powietrzu pęchęrzykowym podnosząc gradient pęcherzykowo-włośniczkowy tlenu, co w efekcie daje wzrost siły dyfuzji i rozpuszczalność tlenu w osoczu krwi. Przy podwyższonym ciśnieniu i zwiększeniu rozpuszczalności tlenu w osoczu wzrasta gradient jego stężenia między krwią a tkankami. Skutkiem tego jest wzrost siły dyfuzji i lepsze zaopatrzenie tkanek w tlen.
 

W gabinecie OXIMA oferujemy usługę tlenoterapii hiperbarycznej w dwóch miękkich komorach 1,3 ATA. Obie komory mają na wyposażeniu regulowane fotele, które ułatwiają pobyt i pozwalają na przyjęcie dogodnej pozycji wewnątrz komory, dzięki czemu przebieg sesji jest bardzo przyjemny.

W naszych komorach podawany jest 93% tlen medyczny generowany przez koncentrator tlenu, z max przepływem 10l na minutę.

Konstrukcja i kształt komory pozwalają na wygodny pobyt bez uczucia przytłoczenia, większość osób z klaustrofobią akceptuje ten rodzaj kształtu i często korzysta z sesji w naszych komorach.

W gabinecie OXIMA zastosowaliśmy nowatorskie rozwiązania, które pozwoliły nam stworzyć najlepsze warunki do odpoczynku - głośną aparaturę pompującą odseparowaliśmy od komór, dzięki czemu przy głowie osoby przebywającej w komorze nie dudni żadna głośna maszyna.

Przy komorach stoją ekrany, na których wyświetlane są krajobrazy, pomaga to zająć uwagę i dodatkowo się zrelaksować, podczas zabiegu gra muzyka relaksacyjna, którą słychać wewnątrz komory. Naszym celem było stworzenie miejsca do odpoczynku innego niż większość gabinetów.

 

OXIMA Tlenoterapia hiperbaryczna

Warszawa - Śródmieście

Zapraszamy do zapisów:

tel. +48 573 328 000

e-mail zapisy@oxima.pl

01 lipca 2021

Tlenoterapia hiperbaryczna

Godziny otwarcia

wt. 10:00-18:00
śr.  12:00-20:00
czw. 12:00-20:00

pt. 10:00-18:00

sob. 09:00-18:00

Zapisy
zapisy@oxima.pl
tel. 573-328-000

OXIMA tlenoterapia hiperbaryczna Warszawa

Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie oraz wykorzystywanie treści ze strony www.oxima.pl bez zgody właścicieli zabronione.
Uprasza się konkurencyjne gabinety o zachowanie powagi w tworzeniu własnych stron www i treści marketingowych. 

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.