Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie oraz wykorzystywanie treści ze strony www.oxima.pl bez zgody właścicieli zabronione.
Uprasza się konkurencyjne gabinety o zachowanie powagi w tworzeniu własnych stron www i treści marketingowych. 

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

OXIMA tlenoterapia hiperbaryczna Warszawa

Zapisy
zapisy@oxima.pl
tel. 573-328-000

Godziny otwarcia

pon. śr. czw. 15:00-20:30

wt. pt. 09:00-20:30

sob. 10:00-18:00

Wibroterapia

Tlenoterapia hiperbaryczna

Oferta

01 lipca 2021

OXIMA Tlenoterapia hiperbaryczna i wibroterapia

Warszawa - Śródmieście

Zapraszamy do zapisów:

tel. +48 573 328 000

e-mail zapisy@oxima.pl

W gabinecie OXIMA oferujemy usługę tlenoterapii hiperbarycznej w dwóch miękkich komorach 1,3 ATA. Obie komory mają na wyposażeniu regulowane fotele, które ułatwiają pobyt i pozwalają na przyjęcie dogodnej pozycji wewnątrz komory, dzięki czemu przebieg sesji jest bardzo przyjemny.

W naszych komorach podawany jest 93% tlen medyczny generowany przez koncentrator tlenu, z max przepływem 10l na minutę.

Konstrukcja i kształt komory pozwalają na wygodny pobyt bez uczucia przytłoczenia, większość osób z klaustrofobią akceptuje ten rodzaj kształtu i często korzysta z sesji w naszych komorach.

W gabinecie OXIMA zastosowaliśmy nowatorskie rozwiązania, które pozwoliły nam stworzyć najlepsze warunki do odpoczynku - głośną aparaturę pompującą odseparowaliśmy od komór, dzięki czemu przy głowie osoby przebywającej w komorze nie dudni żadna głośna maszyna.

Przy komorach stoją ekrany, na których wyświetlane są krajobrazy, pomaga to zająć uwagę i dodatkowo się zrelaksować, podczas zabiegu gra muzyka relaksacyjna, którą słychać wewnątrz komory. Naszym celem było stworzenie miejsca do odpoczynku innego niż większość gabinetów.

 

Tlenoterapia hiperbaryczna to metoda dotlenienia organizmu wysoko stężonym tlenem podawanym w atmosferze podwyższonego ciśnienia.

Tlen uczestniczy w wielu reakcjach chemicznych biorących udział w procesach fizjologicznych koniecznych dla zachowania homeostazy organizmu.

W typowych warunkach naturalnego ciśnienia podczas oddychania tlen dostaje się do pęcherzyków płucnych, pokonuje barierę pęcherzykowato-włośniczkową, przedostaje się do osocza krwi i tam przechwytuje go hemoglobina. Hemoglobina wiąże 97,5% tlenu, a znikoma ilość 1% jest transportowana w postaci wolnej - rozpuszczonej w osoczu krwi. Pozostała ilość wdychanego tlenu jest niewykorzystana.

Atmosfera hiperbaryczna zwiększa prężność tlenu w powietrzu pęchęrzykowym podnosząc gradient pęcherzykowo-włośniczkowy tlenu, co w efekcie daje wzrost siły dyfuzji i rozpuszczalność tlenu w osoczu krwi. Przy podwyższonym ciśnieniu i zwiększeniu rozpuszczalności tlenu w osoczu wzrasta gradient jego stężenia między krwią a tkankami. Skutkiem tego jest wzrost siły dyfuzji i lepsze zaopatrzenie tkanek w tlen.
 

Co to jest tlenoterapia hiperbaryczna?

OXIMA tlenoterapia hiperbaryczna Warszawa