BLOG

Tlenoterapia hiperbaryczna Warszawa zapisy

Tlenoterapia hiperbaryczna Warszawa zapisy

OXIMA tlenoterapia hiperbaryczna Warszawa
19 maja 2023

Domyślny tytuł artykułu

Trudno gojące się rany są jednym z powikłań związanych z cukrzycą. W przypadku osób z cukrzycą, zarówno typu 1, jak i typu 2, może dochodzić do zaburzeń gojenia się ran ze względu na kilka czynników.

Głównym powodem trudno gojących się ran u osób z cukrzycą jest upośledzenie krążenia krwi. Wysoki poziom glukozy we krwi może uszkadzać drobne naczynia krwionośne, co prowadzi do zmniejszenia przepływu krwi do uszkodzonego obszaru. Bez odpowiedniego dopływu krwi, skóra nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu i składników odżywczych potrzebnych do skutecznego gojenia się ran.

Dodatkowo, osoby z cukrzycą często mają osłabioną odporność, co utrudnia zwalczanie infekcji i zapalenia w miejscu rany. Ponadto, cukrzyca może wpływać na zdolność organizmu do produkcji kolagenu, który jest niezbędny dla prawidłowego gojenia się ran.

Jeśli masz trudno gojącą się ranę związana z cukrzycą, ważne jest, aby jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Twój lekarz może przeprowadzić dokładną ocenę rany i zalecić odpowiednie postępowanie. W niektórych przypadkach może być konieczne oczyszczenie rany, stosowanie specjalnych opatrunków, a czasem nawet chirurgiczne leczenie.

 

Tlenoterapia hiperbaryczna

Godziny otwarcia

wt. 10:00-18:00
śr.  12:00-20:00
czw. 12:00-20:00

pt. 10:00-18:00

sob. 09:00-18:00

Zapisy
zapisy@oxima.pl
tel. 573-328-000

OXIMA tlenoterapia hiperbaryczna Warszawa

Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie oraz wykorzystywanie treści ze strony www.oxima.pl bez zgody właścicieli zabronione.
Uprasza się konkurencyjne gabinety o zachowanie powagi w tworzeniu własnych stron www i treści marketingowych. 

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.