Autyzm jest złożonym zespołem zaburzeń funkcjonowania i rozwoju ośrodkowego układu nerwowego. Głównie objawia się poprzez nieprawidłowości w zakresie zdolności komunikowania, wyrażania siebie i uczuć, tworzenia relacji z innymi osobami. Autyzm wiąże się z trudnościami w zespalaniu wrażeń zmysłowych, czyli tzw dysfunkcje integracji sensorycznej.
Jednym z głównych objawów autyzmu jest odcięcie się osoby chorej od zewnętrznego świata, gdyż ma ona problem z wyrażaniem potrzeb i uczuć, przez co nie dochodzi do wymiany informacji z otoczeniem. W autyzmie mózg jest najbardziej pokrzywdzonym organem i wymaga największego wsparcia i terapii.
Wśród wskazań do tlenoterapii hiperbarycznej znajdują się choroby o podłożu neurologicznym, w tym autyzm czy zespół aspergera. Tlenoterapia hiperbaryczna doskonale uzupełnia złożoną terapię u chorego (logopedia, rehabilitacja, psychologia) i sama w sobie jest też terapią, która może przynieść wiele korzyści wynikających z jednej prostej właściwości tlenu wdychanego pod ciśnieniem. Przebywanie w komorze hiperbarycznej i oddychanie tlenem w zwiększonym stężeniu w leczeniu autyzmu daje ogrom skuteczności, którą potwierdzają liczne badania w Stanach Zjednoczonych, a te słyną z największego odsetka zachorowań na autyzm wśród dzieci.
Za skuteczność terapii HBOT odpowiada dotlenienie mózgu, wzmożona angiogeneza czy neurogeneza. Do tego dochodzi zwiększone usuwanie toksyn, stymulacja namnażania komórek macierzystych, regeneracja jelit i działanie przeciwzapalne.
Amerykański zespół potwierdza, że 40 godzin w komorze hiperbarycznej może poprawić funkcjonowanie małych pacjentów.
Dr Macari z Carmel Clinic „dysponujemy wieloma wynikami badań dzieci autystycznych,które dowodzą znacznej poprawy funkcjonowania mózgu po zastosowaniu tlenoterapii hiperbarycznej”. To efekt zwykłego dotlenienia mózgu i poprawy jego ukrwienia, wzmocnienie procesu eliminacji toksyn z organizmu.
Rys.1 Prace 17-letniej dziewczynki z autyzmem po zastosowaniu HBOT w ciśnieniu 1,5 ATA (100% tlenu)
Rys.2 Zdjęcie 6 letniego chłopca z autyzmem, po terapii HBOT w ciśnieniu 1,5 ATA. Przed zabiegami chłopiec miał rozdęty brzuch z przewlekłą biegunką, natomiast po zabiegach, wyraźnie poprawiła się praca jelit
Znając szereg korzyści tlenoterapii hiperbarycznej warto ją włączyć do terapii autyzmu, tym bardziej, że sesja w komorze hiperbarycznej jest bezpieczną i nieinwazyjną metodą dotlenienia organizmu, ryzyko i skutki uboczne takiej terapii są niemal zerowe.
Gabinet OXIMA wyposażony jest w nowoczesną komorę miękką 1,3 ATA, w której przebywać może rodzic z dzieckiem i oboje mogą skorzystać z mocy terapii tlenowej w atmosferze podwyższonego ciśnienia. Zapewniamy komfortowy przebieg sesji w miłej atmosferze - obok komory jest telewizor, rodzic może przynieść pendrive z ulubioną muzyką lub bajkami dla dziecka. Dziecko może mieć ze sobą ulubione zabawki, kocyk itp. Zachęcamy do zapoznania się z przebiegiem sesji oraz wskazaniami i przeciwwskazaniami.
tel. +48 573 328 000
e-mail zapisy@oxima.pl
Oferta
Tlenoterapia hiperbaryczna
Wibroterapia
Godziny otwarcia
wt. 10:00-18:00
śr. 12:00-20:00
czw. 12:00-20:00
pt. 10:00-18:00
sob. 09:00-18:00
Adres 2 Warszawa
CRS ul.Przechodnia 2
Adres 1 Warszawa
ul. Słomińskiego 19 lok 506
Zapisy
zapisy@oxima.pl
tel. 573-328-000
Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie oraz wykorzystywanie treści ze strony www.oxima.pl bez zgody właścicieli zabronione.
Uprasza się konkurencyjne gabinety o zachowanie powagi w tworzeniu własnych stron www i treści marketingowych.
Strona www stworzona w kreatorze WebWave.