Tlenoterapia hiperbaryczna Warszawa zapisy

Tlenoterapia hiperbaryczna Warszawa zapisy

OXIMA tlenoterapia hiperbaryczna Warszawa

Czym jest wibroterapia?

Od dawna wibracja jest tradycyjną i bezpieczną terapią fizyczną. Ze względu na charakterystykę zabiegów – wibroterapię klasyfikuje się jako zabieg fizykoterapeutyczny. Oscylacyjno-cykloidalne bodźce fizykalne w ilości 3300 na minutę w wyraźny i odczuwalny sposób na tkanki podskórne.

Za efektami tej terapii stoi siła naturalnego bodźca mechanicznego! A za jakością i bezpieczeństwem stoi firma VITBERG. Marka VITBERG od ponad 20 lat rozwija swoje produkty i wciąż udoskonala.

Urządzenie zapewnia wiele pozytywnych efektów zdrowotnych przy niemal zerowym ryzyku skutków ubocznych. Wszechstronność i efektywność zabiegów pozwala odzyskać radość życia, poprawić jego jakość i wspomóc równoległe terapie lecznicze.

Urządzenie VITBERG RS oferuje 8 rodzajów zabiegów w zależności od jego konfiguracji - ustawienia programu dla modułu bazowego RS lub podpięcia dodatkowego modułu czyniąc urządzenie precyzyjnym masażerem.

 

1. Moduł kolana

Działa przeciwzapalnie i regeneracyjnie w obrębie przeciążonego stawu, jakim jest kolano.  Zabiegi na tym module warto stosować przy ograniczonej ruchomości stawu kolanowego, opuchliźnie, obrzękach, boleściach. Dodatkowo zabiegi na module Kolana pomogą w przygotowaniu do zabiegu wstawienia endoprotezy kolan, a także są uzupełnieniem rehabilitacji po zabiegu.

2. Moduł biodra

Działa przeciwbólowo i regeneracyjnie, usprawnia funkcje mięśni i stawów obręczy biodrowej, poprawia pracę mięśni oraz dna miednicy, poprawia pracę narządów wewnętrznych odpowiadających za funkcje wydalnicze, działa łagodząco przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu, zaburzeniach  perystaltyki jelit, także przy problemach cukrzycowych i innych zaburzeniach metabolicznych. Moduł Biodra ma też zastosowanie przy wszelkich ograniczeniach ruchomości w obrębie miednicy, pomaga w walce z bólem bioder, także przy hemoroidach.

3. Moduł brzuch

Oferuje masaż metaboliczny, wspomaga procesy odchudzania, poprawia perystaltykę jelit, łagodzi przewlekłe zaparcia, wspiera metabolizm przy nadwadze i otyłości, działa łagodząco w bólach brzucha, bólach i ograniczeniach ruchomości w obrębie tułowia, zaburzeniach funkcji seksualnych.

4. Moduł plecy

Działa przeciwbólowo i rozluźniająco, polecany przy bólach górnej części kręgosłupa, ograniczeniu ruchomości szyi i naprężeniami w obręczy barkowej, rwie kulszowej, bólach korzeniowych itp.

5. Moduł nogi

To urządzenie do głębokiego drenażu limfatycznego na całej długości kończyny, Zabieg na tym module polecamy przy obrzękach, zastoju wody i limfy, niegojących się ranach cukrzycowych, pajączkach i widocznych naczynkach, pomaga łagodzić skurcze łydek, zmniejsza uczucie ciężkości, przykurcze i niedowłady. Łagodzi problem tzw. 'zimnych stóp' poprzez ich lekkie rozgrzewanie i poprawę krążenia. Polecany także sportowcom jako regeneracja po intensywnym wysiłku fizycznym.


 

1. Program Cardio

Program CARDIO to terapia stojąca na straży zdrowego serca i naczyń krwionośnych. Dzięki odpowiednim wibracjom niskiej częstotliwości, poprawia przepływ krwi w naczyniach krwionośnych, zmniejsza sztywność tętnic, wspiera organizm przy zaburzeniach sercowo-naczyniowych, w tym pogorszeniu funkcji śródbłonka naczyń krwionośnych, poprawia wskaźniki rytmu serca.

Program CARDIO ogranicza rozwój zmian miażdżycowych, redukuje powikłania zakrzepowo-zatorowe, zmniejsza ryzyko wystąpienia ostrych incydentów sercowych oraz ogólnie wspiera rehabilitację kardiologiczną.

2. Program NEURO

Program NEURO jest ukierunkowany pod kątem łagodzenia dolegliwości bólowych o podłożu neurologicznym, Jest to doskonałe uzupełnienie do rehabilitacji neurologicznej i innej terapii. Łagodzi skutki przewlekłego stresu oraz redukuje stan napięcia nerwowego, odstresowuje, wycisza, poprawia nastrój i jakość snu. Dodatkowo pomaga w lepszej koncentracji i zdolnościach kognitywnych.

Program NEURO jest polecany w terapii zaburzeń równowagi; oddziałuje na mechanoreceptory znajdujące się w skórze, powoduje to odruch toniczny rozciągania mięśni i ich aktywacji; dzięki odpowiednim bodźcom wibracyjnym powoduje aktywację zakończeń wrzecion nerwowych.

3. Program OXY

Program OXY pomaga w oddychaniu, wspomaga usuwanie wydzieliny płucnej, poprawia saturację krwi tlenem.

Program OXY jest rekomendowany szczególnie w łagodzeniu powikłań po zakażeniu COVID-19, ale także w przypadku mukowiscydozy, POChP, w astmie itp.

Odpowiednia pozycja do zabiegu pomaga zwiększyć objętość płuc oraz poprawić elastyczność ściany klatki piersiowej, ma wpływ na ogólną poprawę objętości oddechowej. Program OXY w połączeniu z odpowiednią pozycją pomoże zapobiec zrostom i deformacjom w drogach oddechowych. Dodatkowo pomoże zwiększyć siłę mięśni oddechowych.

UWAGA!

Zabiegi wibroterapii u nas przeprowadzane są na dedykowanej kozetce producenta. Zapewniamy dzięki temu kompleksowość zabiegów wibroterapii w najlepszym wydaniu.

OXIMA Tlenoterapia hiperbaryczna i wibroterapia

Warszawa - Śródmieście

Zapraszamy do zapisów:

tel. +48 573 328 000

e-mail zapisy@oxima.pl

10 stycznia 2022

Oferta

Tlenoterapia hiperbaryczna

Wibroterapia

Godziny otwarcia

wt. 09:00-18:00
śr.  15:00-20:30
czw. 15:00-20:30

pt. 09:00-18:00

sob. 10:00-18:00

Zapisy
zapisy@oxima.pl
tel. 573-328-000

OXIMA tlenoterapia hiperbaryczna Warszawa

Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie oraz wykorzystywanie treści ze strony www.oxima.pl bez zgody właścicieli zabronione.
Uprasza się konkurencyjne gabinety o zachowanie powagi w tworzeniu własnych stron www i treści marketingowych. 

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.